Hlavní stránka | Odkazy | English
  Rubriky
 Český pohár BMX
 Historie BMX
 Komise BMX
 Moravská liga BMX
 Novinky BMX
 OK TEAM
 René Živný
 Reportáže
 REPREZENTACE
 Rozhovory
 SCM BMX Bohnice
 VELO - BURZA - BMX
 Výsledky

  Menu

  Akce

OH 2020 - Tokio

MS BMX 2017 - Rock Hill (USA)

  Kontakt

René Živný

E-mail: zivnybikros@seznam.cz
Web: renda.bikros.cz
Foto: http://bikros.rajce.idnes.cz/

  BMX Shopy

  Sponzoři

OH Rio - rozdělení pro čtvrtfinále a semifinále
Vydáno dne 18. 08. 2016 (2589 přečtení) | Vytisknout článek
Dnes se na OH v Riu pojede čtvrtfinále mužů, zítra pak semifinále a finále mužů i žen. Pokud jej nebude dávat ČT přímo, naladíte jej na webu ČT, kanál 5 (http://www.ceskatelevize.cz/rio2016/.) Přenos startuje v 18,25 našeho času. Podle posledních info by měl jít také živě na ČT SPORT v 18,50 hodin. Moderovat budou Tomáš Jílek a Lubor Tesař.

Kdo měl to štěstí a viděl včerejší Time Trial (naše TV ho nedávala - výsledky jsou ZDE, tak viděl, že oproti loňskému přípravnému závodu v Riu, je dráha nachystaná na výbornou. Testovací závod se vloni posouval kvůli protestům jezdců na nebezpečnost trati a nakonec se jel poslední možný den. Navíc aby toho nebylo málo, tak závod předčasně ukončil prudký déšť a tak se výsledky vyhlašovaly u mužů po čtvrtfinále a u žen po semifinále. Aneta Hladíková brala tehdy 9. místo.

Vlastní OH závod, který běží nyní již přinesl několik pádů. V tréninku letěl přes řidítka nepříjemně Američan Nick Long, když mu před prvním skokem vycvakla nášlapa. Naštěstí vše zvládl jen s odřeninama a ve včerejším Time Trialu si na pohodu dojel pro 9. místo.

Naopak Time Trial nedojel po hrůzně vypadajícím pádu Lotyš Edzus Treimanis, ale do dnešního čtvrtfinále by měl také nastoupit.

Svůj příběh píše také Argentinka Gabriela Diaz. Ta si tři týdny před olympiádou zlomila klíční kost a na kolo se opět postavila až v Riu. Time Trial odjela jen z povinnosti a zkusí to napálit až v semifinále. I když zpráva od ní přímo z Ria nezní zrovna nejlépe. Klička jí hodně bolí a pokusí se vše zahnat lékami.

Zde je nasazení mužů pro dnešní čtvrtfinále:

čtvrtfinále 1 :
Joris Daudet (FRA) – Niek Kimmann (NED) – Nicholas Long (USA) – Renato Rezende (BRA) – Jelle Van Gorkom (NED) – Niklas Laustsen (DEN) – Trent Jones (NZL) – Edzus Treimanis (LAT)

První skupina je velice našlapaná. Uvidíme, jak na tom bude po včerejším pádu Lotyš Treimanis. Jediným outsiderem je podle mě Dán Laustsen. Postup by si měli s aktuální formou zajistit Francouz Daudet, Holanďan Kimmann, Američan Long a pravděpodobně domácí fandové budou hnát dopředu Rezendeho.

čtvrtfinále 2 :
David Graf (SUI) – Maris Strombergs (LAT) – Liam Phillips (GBR) – Luis Brethauer (GER) – Tory Nyhaug (CAN) – Jefferson Milano (VEN) – Kyle Dodd (RSA) – Toni Syarifudin (INA)

Skupinu dvě nechci podhodnocovat, ale je nejvíce rozdílová, co se týká výkonnosti. Indonésan je na OH omylem, díky "zajímavým" pravidlům UCI a uvidíte, že bude dojíždět do cíle 20 metrů za ostatními. Na jasný postup zde vidím Švýcara Grafa, Lotyše Strombergse, Brita Phillipse a Tory Nyhauga z Kanady

čtvrtfinále 3 :
Sam Willoughby (AUS) – Twan Van Gendt (NED) – Amidou Mir (FRA) – Carlos Oquendo (COL) – Carlos Ramirez (COL) – Jeremy Rencurel (FRA) – Alfredo Campo (EQU) – Evgeny Komarov (RUS)

Naopak ve třetí skupině může překvapit každý, ta je opravdu vyrovnaná. Australan Willoughby a Holanďan Gendt se postup pohlídají, na zbývající dvě místa je ale šest adeptů. Zkusím tiptout Kolumbijce Ramireze a Francouze Rencurela, i když bronzový z OH v Londýně, Kolumbiec Oquendo určitě nedá kůži zadarmo.

čtvrtfinále 4 :
Connor Fields (USA) – Corben Sharrah (USA) – Yoshitaku Nagasako (JAP) – Bodi Turner (AUS) – Anthony Dean (AUS) – Kyle Evans (GBR) – Tore Navrestad (NOR) – Gonzalo Molina (ARG)

V poslední skupině jsou jasnými favority Američané Fields a Sharrah a k nim bych viděl Brita Evanse a Australana Deana. Ovšem překvapit mohou i mladý Nor Navrestad či dravý Australan Turner.

nasazení pro páteční semifinále žen:

semifinále 1 :
Mariana Pajon (COL) – Stefany Hernandez (VEN) – Simone Christensen (DEN) – Alise Post (USA) – Merle Van Benthem (NED) – Manon Valentino (FRA) – Amanda Carr (THAI) – Maria Gabriela Diaz (ARG)

Olympijská vítězka Pajon z Kolumbie je jasnou favoritkou postupu, výborně připravená je ovšem i Dánka Christensen. Pak tu máme tři kamikaze (Post, Hernandez a Valentino), které dokáží zajet výborný výsledek, ale také doslova sejmout na zem všechny okolo. Nechci být zlým prorokem, ale právě v některé z těchto jízd bychom se mohli dočkat pádu. Čtveřici postupujících by mohla doplnit holanďanka Benthem a některá ze třech výše uvedených "kamikaze".

semifinále 2 :
Caroline Buchanan (AUS) – Laura Smulders (NED) – Elke Vanhoof (BEL) – Brooke Crain (USA) – Lauren Reynolds (AUS) – Yaroslava Bondarenko (RUS) – Nadja Pries (GER) – Priscilla Carnaval (BRA)

Normálně bych řekl jasná postupová čtyřka Buchanan, Smulders, Vanhoof a Crain. jenže Belgičanka Vanhoof už několikrát předvedla, že dokáže "vyhořet" v té nejdůležitější chvilce. Jsem zvědavý, jestli to tentokráte unese. Na postup hned za ní bude číhat Australanka Reynolds a nebojácká Ruska Bondarenko.


(c) 2007 / Bikros.cz